Oficiální stránky

Třeboradice - Chabry 4:1 (4:0)

04.02.2019 19:50

Na zápas do Třeboradic jsme dorazili v hodně prořídlé sestavě vzhledem k prázdninám a nemocem a omluvenkám na poslední chvíli. Ještě 2 hodiny před zápasem jsme neměli dost hráčů do pole a místo přemýšlení nad taktikou jsme obvolávali hráče a rodiče i z mladších kategorií. Nakonec nám pomohl Vítek Vajnar a mohli jsme nastoupit, sice bez střídání, ale se 7 hráči do pole. Od začátku se hrál vyrovnaný zápas. My jsme drželi více balon a soupeř naopak hrozil z rychlých brejků. Z našeho tlaku jsme však vytěžili jen břevno po hezké hlavičce Lukáše. Další šance měl Vašek nebo Alan, ale brankáře jsme pořádně neprověřili. Nás naopak podržel Martin v brance. Bohužel jsme nezvládli závěrečných 5 minut první půle, když jsme nezvládli konstruktivní rozehrávku a dostali branku, při které se ještě zranil Martin v brance. Branka kluky rozhodila. Marně jsme volali, že se nic neděje. Kluci začali zmatkovat a soupeř toho využil a dal 3 slepené, ale zasloužené branky do  naší rozhozené obrany.

V kabině jsem klukům říkal, že výsledek vůbec neodpovídá zápasu a že jdeme hrát druhý poločas znovu. Aby to kluky ještě více nakoplo proházeli jsme sestavu. Do útoku šel Martin z branky a naopak Petr šel si zachytat. Obranu vystužil Míša a do zálohu se posunul Vítek, kde podal výborný a sebevědomý výkon. Druhá půlka byla v naší režii. V útoku Jonáš s Martinem dokázali podržet míč a byly pro branku domácích velkým nebezpečím. Vašek šel 2x sám na branku, taky Alan, Jonáš a Martin, ale vše vychytal výborný brankář domácích nebo pomohla tyč. Třeboradice hrozily jen střelami z dálky, s kterými si Petr poradil. Přesto se nám podařilo vstřelit zaslouženou branku díky Martinu Pamětickému. Bohužel další jsme již nepřidali, ale více než výsledek mě těší hra a přístup všech hráčů na hřišti. Takové nasazení od všech hráčů, kteří museli hrát bez střídání, jsem dlouho neviděl. Ani za stavu 0:4 kluci nesložili zbraně a chtěli hrát fotbal. Kombinačně hrály i Třeboradice a tak se bylo stále nač dívat. Tenhle zápas se mi líbil ze všech zápasů v zimní lize nejvíce a i když jsme prohráli, tak klukům  dal mnohem více než jiný vítězný zápas.

Sestava: Martin - Vítek Vajnar, Vašek, Míša, Lukáš, Petr, Alan,

Branky: Martin